Dokonale čistá a průzračná voda ve Vašem bazénu


Ano, je tomu tak. Nemůžete pouze napustit bazén vodou a čekat, že voda zůstane čistá a průzračná sama od sebe bez jakékoliv pomoci či Vaší péče. O bazénovou vodu je potřeba se starat po celou koupací sezónu. Ovšem nestačí pouze do vody přidávat chlorové či kyslíkové přípravky pro dezinfekci vody, protože bazénová voda nebývá znečištěna pouze bakteriemi či řasami, ale také se do ní v průběhu koupání dostávají další mechanické nečistoty.
Váš bazén tedy může být znečištěn také listím padajícím z okolních stromů či trávou nebo pískem či hlínou, kterou do bazénu nanosí koupající na nohách či na svém těle a to nemluvíme o různém létajícím hmyzu a prachu. Tohle všechno může znečistit Vaši bazénovou vodu, a pokud nechcete od rána do večera stát u bazénu a všechno lovit za pomocí síťky, tak musíte využívat bazénového vysavače nebo pokud je Váš bazén vybaven filtračním zařízením, tak za pomocí tohoto přístroje.
Ovšem tento přístroj si vyžaduje kvalitní filtrační písek, který zachycuje všechny nečistoty, aby se nemohly vrátit zpátky do bazénu. Při výběru filtračního písku je důležité si v první řadě zjistit, který druh je vhodný právě pro Vaše zařízení. Tento materiál se totiž rozlišuje podle zrnitosti, tedy podle velikosti zrn. V naší široké nabídce najdete vysoce kvalitní filtrační písek od předních dodavatelů ve vysoké čistotě a v různé zrnitosti a to za velmi výhodných cenových podmínek. Stačí si jen vybrat.
Filtrační písek je důležité pravidelně měnit, protože zrna se časem opotřebují, neboli ohladí a už nemají ostré hrany, které by zachycovaly nečistoty. Ale i tak se nemusíte ničeho obávat, protože k tomu dochází až v průběhu dvou či tří let, podle využívání bazénového zařízení.swim