Havarijní služba a auto

Havarijní služby jsou velmi důležité a jen těžko si bez nich život představit. Tedy myslím jen tím, kdo vlastní automobil. Já ho taky mám a mám ho i řádně pojištěný. Nejen kvůli vandalům, ale i kvůli tomu, kdyby se mi stala nějaká nehoda nebo autohavárie. A musím říct, že jsem udělala dobře, navíc je to i stejně povinné, základní autopojištění. Měla jsem taky nehodu. Pamatuji si, jak jsem jela za kamarádkou lesem a tam mi došel benzin. Byla jsem úplně v šoku, protože se zrovna stmívalo a já byla úplně sama. Co teď? V hlavě se mi přehrávaly ty nejčernější myšlenky, včetně toho, že mě sežere medvěd nebo mě najde nějaký vrah a něco mi udělá.

Autopojištění je nutné a povinné.

I tak přes strach jsem vylezla z auta a podívala jsem se pozorně do auta, jestli náhodou nemám sebou náhradní kanystr. Vždy jsem sebou vozila v malinkém kanystru dva litry. Vím, že je to úplně málo, ale díky tomu bych se jistě dostala z lesa bezpečně a dojela bych k nejbližší čerpací stanici, to jsem si byla jistá. Auto jsem prohledala a nikde jsem nic nenašla. Tak jsem musela zavolat sestře.

V případě nehody můžete být i odškodněni.

Musela jsem ale vyjít na malý kopeček, abych chytla lepší signál. Byla jsem dole na cestě a tam byl signál téměř nulový. Zpráva nešla poslat, ale nakonec jsem se se sestrou po deseti minutách spojila. Byla jsem velmi ráda, když mi poslala havarijní službu, protože ona sama nemohla, měla doma malé dítě a neměl ho kdo hlídat. V havarijní službě pracoval její kamarád, tak jsem měla štěstí. Během asi hodiny jsem měla pomoc při sobě. Její kamarád mi dolil benzin a já celá vymrzlá ihned nastartovala, pustila topení a srdečně poděkovala. Pak jsem se rozjela za sestrou. Takto to dopadá, když nemyslíte na případ nouze. Od té doby si občas zkontroluji, jestli tam náhradní benzin v autě mám. Toto byl jen jeden případ nehody, která se může stát a vy budete v nouzi. Proto je lepší mít s sebou něco náhradního, kolo, benzin či lano a lékárničku opravdu povinně. A pokud vás havarijní služby zajímají více, klikněte zde, prosím na náš web.