Historie bikin

Bikiny jako takové jsou opravdu známé a kdekoli dnes přijdete na pláž (až na pár zemí, kde jsou zakázány) naleznete spoustu žen, které je nosí a vypadají v nich skvěle. Jak vlastně bikiny vznikly?

běžící holky do vody

Slovo bikiny označuje dvoudílné dámské plavky, které jsou rozděleny na horní a dolní část. Zakrývají ňadra, klín a částečně nebo úplně i hýždě. Tvary jsou naprosto rozličné, ale můžeme říci, že jsou velice podobné klasickému spodnímu prádlu, minimálně tvarem. Co vás asi překvapí je fakt, že první zmínky o bikinách pochází již z antického Řecka, z období kolem 1400 před naším letopočtem. Nejsou tedy výdobytkem moderní doby, i když za pravého vynálezce bikin je považován Lous Réard a Jacques Heim. Oba francouzští pánové je představili v roce 1946 v Cannes jako nemenší plavky na světě. Tyto plavky se však nestaly módním hitem hned ale až na konci padesátých let.
pruhoavné kraťasy

Postupně už se jen měnil tvar bikin, začalo to změnou horních částí na trojúhelníčky, vázání šňůrkami a tak dále. Velkým průlomem také byl vynález konvenčních tang, které více odhalují, než schovávají, a které jsou dodnes velice oblíbené. Dodnes se bikiny neustále modernizují a vymýšlí se nové tvary, střihy a rafinované modely. Sehnat můžete třeba bikiny, které jsou tvořeny pouze úzkými pásky a moc toho neschovají, natož abyste si v nich šli zaplavat, horní díly se dají lehce sehnat bez ramínek a mnohé bikiny nabízí i rafinované průstřihy. Některé bikiny vypadají dokonce i jako jednodílné plavky ale pouze klamou tělem – jedná se o dva kusy oblečení, rafinovaně propojené, tak aby to nešlo vidět.

Tankiny jsou nejmodernější verzí bikin a vlastně vypadají jako jednodílné plavky – kryjí i břicho a záda. Hodně jsou oblíbené u žen, které si netroufnou na bikiny, ale jsou i přes to rády za dvoudílné plavky. Také se vyrábí v mnoha variantách, jsou různě barevné, tvarované, mají různě tvarovaný výstřih… I v tankinách můžete zabodovat.