Historie dámského spodního prádla

Dobře padnoucí spodní prádlo by měla mít ve svém šatníku každá žena. To správně vybrané a správně pasující dokáže dotyčné zvednout i sebevědomí. Ne vždy ale tyto díly oblečení vypadaly tak, jak je dnes známe.
Na začátku musíme sáhnout do velmi hluboké historie. Úplně první spodní prádlo na světě se objevilo pravděpodobně ve starém Egyptě. Muži i ženy nosili takzvané bederní roušky. Běžně také ale lidé chodili úplně nazí, protože neměli potřebu se zahalovat. První podprsenka se objevila v Řecku. Ženy používaly jeden pruh látky, který byl svázán pod ňadry a vytvořil jakousi podobu podprsenky. 
spodní prádlo
V Evropě se historie dámského spodního prádla začala psát v dobách středověku. Ženy nosily haleny v podobě tunik. Ty byly dlouhé a zakrývaly i spodní partie těla. Dále byly oblíbené také dlouhé spodní košile, které se vyráběly ručně a mnohdy na míru. Jednalo se o velmi dlouhé tuniky, které sahaly až ke kolenům. Zhruba na přelomu šestnáctého stolení se objevily také spodní košile, které se pak nosily až do dob renesance.
Ve století sedmnáctém se objevily první dámské korzety a následně také šněrovačky. Ty byly mnohdy zdobené a nosily se navrch dámských šatů. V období bavorské císařovny Sissi dosáhly korzety velkého rozsahu. Nejkrásnější prý byly ženy, které měly pas velmi útlý.
retro spodničky
Historie dámských kalhotek se začíná psát ve století osmnáctém. Byly dlouhé až ke kolenům a připomínaly šortky. Konce nohavic se zdobily krajkami. Tyto spodní kalhotky nosily zejména prostitutky. Do dámských šatníků se pak kalhotky jako takové dostaly až o sto let později.
Klasická moderní podprsenka, která se objevuje i dnes, přišla díky Marii Phelps Jacobsové. Ta prodala svůj patent společnosti Warnes Brother Corset Company. Jacobsová při jeho prodání přišla o velmi velké peníze. V roce 1928 se na trhu objevily podprsenky s číslováním košíčků.
Během let se prádlo vyvíjelo a získávalo na popularitě. Dnes se dámské spodní prádlo vyrábí v nejrůznějších barvách a střizích. Vybrat si můžeme také z nepřeberného množství značek. Pomyslnou první příčku obsadilo spodní prádlo Victoria's Secret, které je oblíbené po celém světě.