Je lepší koupě nebo pronájem

Asi všichni to známe to nekonečné vybírání bytů prohledávání internetu od rána do večera abychom našli ten pravý. V první řadě se zaměříme na pronájmy, které podle mě jsou někdy opravdu dost předražené, a hlavně i malé. Pokud máte velkou rodinu se třemi dětmi a zvířaty je jasné že nemůžete bydlet v 1+kk musíte volit takový byt abyste tam měli všichni prostor a nedusili se tam.
Jídelní stůl
V takovém případě je dobré volit 3+1. Jestli jste sami dva a zatím rodinu neplánujete tak by vám mohl stačit 1+1 nebo 2+1. Když jdete do pronájmu tak je třeba si uvědomit, že budete platit velké peníze a vlastně tam nebudete moct nic udělat ani opravit bez souhlasu majitele. Někteří si potrpí na tom, aby vše zůstalo tak jak je. Nájmy se pohybují ve vysokých číslech a opravdu je vhodné popřemýšlet spíše o koupi. Pronájem je lepší pro lidi, kteří se neradi zavazují na dlouhou dobu nebo chtějí vyrazit za svým snem a cestovat. Má to samozřejmě své výhody i nevýhody jedna z výhod je že vás může v jednom bytě bydlet i více, a tak nájem neplatíte sami. Ovšem nevýhoda je že vám pronajímatel už nemusí prodloužit smlouvu.
 
Pokud se rozhodnete byt koupit investujete do vlastního nemusíte obvolávat majitele s každou prkotinou kterou chcete. Jste svůj vlastní pán a o všem si rozhodujete sám. Musíte mít ale jistotu, že dokážete splácet hypotéku kterou dostanete, pokud nemáte své vlastní našetřené peníze. Musíte se o byt pořád starat opravovat a vše zařizovat. Když se chcete odstěhovat můžete ho dát do pronájmu, a ještě na tom i vyděláte.
Co je tedy lepší?
Moderní kuchyně
Pokud jste sám nebo máte i rodinu ale nemáte moc peněz v záloze a nestálou práci je lepší zvolit pronájem a neřešit zbytečně hypotéku která vás zaváže skoro na celý život.
 
Jestli se chcete opravdu usadit a víte že to zvládnete i finančně pak je jasná volba byt koupit a být svým vlastním pánem.