Jsou mobily „z druhé ruky“ bezpečné?

Podobně jako všechny ostatní přístroje, i mobilní telefony mají jen omezenou životnost. Ta samozřejmě závisí nejen na konkrétním modelu, ale také na tom, jak se o něj budeme starat. Ovšem ať už mu poskytujeme sebelepší péči, dříve či později přijde doba, kdy se s ním budeme muset rozloučit.

 

Samozřejmě jelikož dnes bez telefonu téměř nikdo dnes nemůže být, nezbude nám, než si koupit nový. To ovšem může být nad naše finanční možnosti. Navíc mnoha lidem se nechce vydávat tak velkou částku za nový přístroj. To jsou také důvody, proč se mnoho lidí rozhodne koupit si nějaký již použitý. A je faktem, že na takové lze narazit. Někdo si například může koupit nový telefon, i když ten starý je stále ještě v pořádku, a rozhodne se jej tedy proto prodat.

 

bez mobilu se dnes již neobejdeme

 

Samozřejmě se zde, podobně jako například u automobilů, jedná o podstatně levnější variantu. Tímto způsobem můžeme sehnat i relativně moderní chytrý mobilní telefon za poměrně nízkou cenu. Zdálo by se tedy, že není důvod do toho nejít. Avšak ačkoliv je pravdou, že na trhu s použitými telefony můžeme najít skutečně skvělé ceny, musíme si uvědomit, že to sebou zároveň přináší i určitá rizika, a to mnohem větší, než při nákupu u klasického prodejce.

 

nové mobilní telefony bývají drahé

 

V první řadě máme jen málokdy důkaz o původu daného přístroje. Většinou se musíme spolehnout jen na slovo prodejce, což rozhodně není ideální. Nemůžeme tak vědět, zda daný mobil není například kradený. Jistě, určité známky tu mohou být, například chybějící nabíječka či originální krabice a papíry. Ani jedno z toho však nutně nemusí znamenat krádež.

 

Dalším problémem je, že nevíte, zda bude daný přístroj skutečně fungovat tak, jak by měl. A záruku zde obvykle prodejce poskytovat nebude. Pokud tedy pak zjistíte, že je něco v nepořádku, máte z legálního hlediska smůlu. Proto je dobré kupovat vždy jen od prověřeného prodejce. Zde budete mít mnohem větší jistotu, že vše proběhne tak, jak má, ke spokojenosti obou stran.