Kam se hodí sedací pytel

Je faktem že v dnešní době vede naprostá většina z nás sedavý způsob života. Jednoduše řečeno, mnohem větší část dne prosedíme, než že bychom vyvíjeli nějakou větší fyzickou aktivitu. To samozřejmě neplatí jen o našem volném čase, ale také o zaměstnání.

Avšak ačkoliv je to jistě pro nás pohodlnější, přináší to sebou i nové problémy. Tím asi nejzávažnějším je vliv dlouhodobého sezení na naši páteř. I to je důvod, proč je všude kladen takový důraz na správný posez.

zelený pruhovaný sedací pytel

Tomu by samozřejmě měl být přizpůsoben i sedací nábytek. A je pravdou, že ten je obvykle rozdělen podle toho, k jakému účelu je určen. Například klasická židle bez opěrek u kuchyňského stolu nám má umožnit sedět rovně a zároveň volně pohybovat rukama.

Naproti tomu měkké křeslo slouží k tomu, abychom se do něj pohodlně zabořili a mohli z něj koukat například na televizi nebo si číst. Tady je tedy pohodlí tím hlavním.

Zde je to tedy jasné, ale co takový sedací pytel Beanbag? I ten potkáváme stále častěji nejen v domácnostech, ale i na veřejných místech. K jakému účelu se nejlépe hodí tento?

Tady je ale nutné si v první řadě uvědomit, že budeme prakticky sedět na zemi. Rozhodně bychom jej tedy neměli používat u stolu, pokud tedy nepůjde o ten nízký konferenční. Zároveň je však velmi tvarovatelný, takže můžeme pohodlně zaujmout kteroukoliv polohu, která nás napadne.

klasický modrý sedací pytel

Zároveň je také pravdou, že pomáhá utvářet neformální, uvolněnou atmosféru. Je tedy ideální pro posezení s přáteli. Věřte, že díky němu k sobě budete mít ještě blíž než předtím.

Je tedy jasné, že se hodí nejlépe například do obývacího pokoje. Díky jejich nízké hmotnosti je pak možné je snadno po skončení návštěvy uklidit například do skříně, takže nebudou zabírat místo. Budeme tak mít větší prostor pro jiné aktivity, což oceníme zejména pokud máme děti.

Je tedy vidět, že i tento typ sedacího nábytku má své uplatnění. Je tedy pravděpodobné, že jej najdeme ve stále více domácnostech.