Mobilní telefony a sledování filmů či seriálů

Před několika lety jste měli možnost se koukat pouze na televizi a na pár programů v ní. Nikdo neřešil, že chce další programy navíc, že si chce něco připlatit, že chce filmy v jiných jazycích. Všem stačila jejich televize, DVD přehrávač s filmy a filmy, které jste měly i třeba na kazetě pro další přehrávač. Teď už kazety pomalu nikdo nezná, mladí si to neumí představit. Postupem času jste si mohli pouštět filmy a seriály na notebooku či tabletu, kam jste buď vložili DVD nebo jste si našli nějaké stránky, které vám mohli stáhnout do počítače vir, ale nenechali jste se odradit, protože tam byl film, který jste dlouho hledali. 

mobil

Pak nastala doba i pro kupování lepších balíčků s programy. Pojďme si uvést nějaké příklady. Například Skylink má mnoho balíčků, které budete každý měsíc platit. Může to být balíček s pár programy nebo i se stovkou programů. Pak je tu O2, které samo o sobě má svou výhodu, a to O2 sport, kde dávají určité fotbalové zápasy či jiné sporty, které nejdou na klasickém ČT Sport. Bohužel nevýhodou O2 je to, že tam nenajdete Sport 1 nebo Sport 2. Dříve tomu tak bylo, ale tato firma se nedohodla na dalších spolupracích ani se Slováky, a tak se třeba milovníci Formule 1 museli smířit s jinou variantou. Třeba právě s dalším placením balíčku u Skylink, kde tento program je. 

mobil

No a jak šel čas, tak se začaly vytvářet nové platformy pro filmy a seriály. Například Netflix, HBO, Disney+ a mnoho jiných platforem. Ty si každý měsíc zaplatíte, může se tam přihlásit každý člen rodiny a můžete sledovat mnoho filmů a seriálů, které jen tak zdarma na internetu neseženete. Nejoblíbenější je právě Netflix, kde si každý člen rodiny může vytvořit i svůj vlastní profil a můžete si spokojeně koukat na různé zajímavé filmy a seriály.  

Toto vše se rozmohlo i do forem mobilních aplikací, kde si to stáhnete a můžete se na filmy koukat na cestách nebo kdekoliv vás to napadne. A teď pomalu nenajdete člověka, který by neměl již zmiňovaný Netflix či jinou platformu.