Moudrá věda

Nedá se spočítat kolik vědních oborů existuje. Jeden zasahuje do druhého, chemie jde ruku v ruce s fyzikou, a také něco s něčím. Vznikají tak různé kombinace vědních oborů, a i ty dokonce vznikají nové.  

Samozřejmě, že jsou i věci, nebo problémy na které je zatím naše paní Věda krátká. Výzkum rakoviny sice pokračuje, ale její léčba v některých případech prostě nepomáhá. Ano, možná oddálí smrt, ale nezachrání život. Je to smutné, ale je to tak. Možná kdyby armádní vědátoři pomohli a nezabývali se tím, jak na jeden pokus zabít co nejvíce lidí, možná by pak výzkum hodně postoupil. Ale takto to půjde pořád a stále jen ke dnu. Velká škoda.  

výzkum

Jsou však i jiné obory, kde věda letí jako splašená herka a přináší nové objevy takřka denně. Největší pokrok bude asi v počítačích, kde je v pondělí na světě nový počítač, rychlý a s malou spotřebou, ale už druhý den přijde někdo jiný s jiným řešením a hups, opět máme nový čip, který je ještě rychlejší s ještě menší spotřebou.  

viry

Další pokroky jsou například v lécích, které mají lepší působení na nemocného a bez vedlejších účinků. Zkrátí léčbu pacienta, takže nemusí třeba s chřipkou čučet doma dva týdny. Jistě, lepší by bylo, kdyby si vzal člověk lék hned při prvním příznaku a do hodiny byl zdráv. Nu, možná i to časem bude. Nesmíme na vědu spěchat. Spousta lidí tráví svůj život v laboratořích, kde zkoumají a bádají, jak zahubit viry, které jsou na špatné straně pomyslné řeky. Nevím samozřejmě, jak přesně to funguje, ale mám představu, že asi tímto způsobem.  

Do lasa či jinak je chyceno několik špatných virů, do kterých se pouští, co se dá a sleduje se, co to provede. Pokud se podaří zahubit ty špatné viry, je vyhráno a čas na oslavy. Zlým virům se vystrojí pohřeb, na kterém si vědci zatančí radostí a život jde dál. Musí se vymyslet něco ještě účinnějšího. Takže, páni vědci, do toho.