Nezapomeňte na dovolenou sbalit badminton rakety Wilson

Když začne na jaře rašit zelená tráva, vyraší první bledule a později i další květy, a oteplí se natolik, že vás to táhne na procházku nebo projížďku na kole, možná si vybavíte svou poslední dovolenou. Jak tam bylo báječně a jak skvěle jste se bavili venku v přírodě, na pláži, i za deště uvnitř horské chalupy.

Dáváte-li přednost dovolené v horách, která přímo vybízí k výletům do horských luk, lesů a k podmanivým vyhlídkám, vezměte si s sebou i soupravu na badminton, tedy sadu míčků a badminton rakety Wilson, případně badmintonovou síť.

badmintonová raketa s míčkem

Zahrajte si ráno před snídaní – kdokoli začne den ranní rozcvičkou, možná si uvědomí, že nepotřebuje k povzbuzení kávu, ani černý čaj. Bez kofeinu se také dá žít a v horách je vhodná příležitost se této závislosti zbavit. Pomůže vám v tom i badminton, stačí pár minut před snídaní venku na louce a uvidíte, jak bude svět kolem vás hned veselejší.

badminton na trávníku

Zahrajte si před obědem – horská louka je vhodné místo pro hraní badmintonu, a podmínkou nemusí být zcela rovný terén. Výhodou je, že si badmintonové rakety můžete vzít s sebou i na celodenní výlet a zahrát si pak třeba někde v terénu s krásným výhledem do údolí. Badminton je sport, který se dá hrát všude, pokud zrovna neduje silný protivítr. Působivá hra může být např. v Janských Lázních na Černé hoře, na Božím Daru na sjezdovce Za Prahou anebo třeba na Šumavě pod Jeleními vrchy nedaleko Nové Pece.

Zahrajte si před spaním – západ slunce v horském terénu je úchvatný, a pokud jste nikdy nezkoušeli hrát v této době badminton, vřele doporučujeme. Bude se vám pak i lépe usínat, a možná zjistíte, že se docela dobře obejdete i bez mobilního telefonu, e-mailu a zpravodajství, kde převažují samé katastrofy. Badminton mohou hrát proti sobě dospělí a děti, muži a ženy, takže je to sport doslova pro celou rodinu.