Seznamte se s IBC kontejnerem


Umíte hospodařit s vodou? Máte možnost pro sběr dešťové vody a používáte ji v horkém létě pro zalévání své zahrady? Pokud ne, určitě byste s tím měli začít! Mít rodinný domek se střechou, tak to určitě máte i okap a svést okapem dešťovou vodu do nádrže nemůže být žádný problém. Že nemáte žádnou vhodnou nádrž? A co třeba IBC nádrž 1000l Schoellerallibert? IBC kontejnery jsou praktické, skladné a vodu, kterou do nich svedete ze střechy můžete používat nejen na zalévání zahrady, ale třeba i na umytí auta nebo šikovný kutil vymyslí, jak ji využívat pro splachování WC v domě. A víte, komu se také hodí IBC kontejnery? Akvaristům, kteří do svých akvárií nemohou při výměně vody dávat přímo vodu z kohoutku, ale musí nechat vodu odstát, aby z ní vyprchal chlór, jsou totiž rybičky, které jsou na chlór náchylné a uhynuly by.

akvárium

IBC kontejnery ale nejsou jen na uskladňování vody. IBC kontejnery potřebují i výrobci plechů nebo drátů. Že nechápete? Po vyrobení plechů je třeba plechy omořit. Je to druh povrchové ochrany, který z právě vyrobeného plechu odstraní rez a nečistoty a tím se povrch plechu zkvalitní a ochrání. Moření probíhá v kyselinách, např. kyselině chlorovodíkové, fluorovodíkové nebo kyselině sírové, a to jsou kyseliny, se kterými není radno si zahrávat.

sklad chemie

Pro uskladnění těchto kyselin se využívají právě IBC kontejnery, které jsou vyrobeny z plastu, který kyselinám odolá. Chemický průmysl, který kyseliny vyrobí, používá běžně IBC kontejnery k přepravě k zákazníkovi. IBC kontejnery mají nahoře napouštěcí a dole vypouštěcí otvory. Na vypouštěcí otvor se dá připojit čerpadlo a tím se kyseliny přečerpávají do mořících van, které jsou také z plastu. A ještě mnoho dalších odvětví, které by se bez IBC kontejnerů neobešlo. Například potravinářství, protože IBC kontejner nedá kapalině žádnou vůni a kapalina zůstane hygienicky čistá.