Spočítejte si, jestli jste nebo nejste obézní

Vaše váha je daleko důležitější, než si možná myslíte. Podváha, ale hlavně nadváha či dokonce obezita mohou rozhodovat zásadně o vašem budoucím životě.

Spočítejte si, jestli jste nebo nejste obézní

Když se řekne obezita, většina lidí si hned představí dvou set kilového Američana, který má problémy projít vchodovými dveřmi. Je pravdou, že tito lidé jsou samozřejmě obézní, a to extrémně, jenže nemusíte vypadat jako sud, abyste byli na podobné úrovni. Obézní jedinci často mohou vypadat jen trochu při těle, díky čemuž o své obezitě třeba vůbec ani neví, což je docela nebezpečné. Obezita v jakémkoliv stádiu by se totiž měla řešit, a to, pokud možno co nejdříve. V opačném případě se do vás mohou pustit rozličná onemocnění, které s velkou nadváhou úzce souvisí.

Nezdravé hranolky

Možná vás to překvapí, ale pravý stav věcí nezjistíte pouze samotný vážením, ale budete potřebovat i další údaje, například výšku a věk. Jen podle toho si můžete spočítat, jestli už jste nebo nejste obézní. Nemusíte to počítat sami na papíře, existuje internetová BMI kalkulačka Bmikalkulacka, pomocí níž si můžete udělat výpočet snadno a rychle bez špinění papíru. Navíc často dostanete s výsledkem i cennou radu, která by vám měla pomoci k lepšímu výsledku.

Hlavní je jídelníček

V závislosti na tom, co vám vyjde v BMI testu, vám bude pravděpodobně doporučeno začít jíst zdravěji. To znamená, že je ze všeho nejdříve potřeba vynechat návštěvy stánků s rychlým občerstvením. Právě po takovém jídle se tloustne nejvíce. Potraviny z druhé ruky, často pochybné polotovary, se máčí v horkém oleji. To není nic zdravého ani pro normální člověka s běžnou váhou, natož pak pro jedince s obezitou. Místo párku v rohlíku mrkev, místo hamburgeru kuře na páře. Ale ani to nemusí stačit.

Plátky pomeranče

Někdy člověk bez odborného vyšetření nemá šanci pomoci sebou nastolen diety zhubnout. Důvodem je samozřejmě špatně poskládaný jídelníček, který může být na první dobrou zdravý, ale pro vás třeba nebude vhodný. Když ale zajdete za dietologem, ten vám poradí a sestaví jídelníček, se kterým budete nejen spokojeni, ale zároveň bude skutečně efektivní zbraní proti přibírání.