Teplice nad Bečvou a Hranice

Pokud přemýšlíte, kam vyrazit o víkendu na celodenní výlet, určitě stojí za to navštívit Hranice, která se nachází nedaleko krásné Olomouce. V Hranicích a okolí se jistě zabavíte.

Největším lákadlem je pravděpodobně Hranická propast, která je nejhlubší zatopenou sladkovodní jeskyní propastí na světě. Doposud bylo naměřeno 404 metrů hloubky, tento údaj pochází z roku 2016. Největší hloubka, které dosáhl potápěč je potom 265 metrů.
Příroda, řeka

Pokud zde plánujete výlet, je ideálním výchozím bodem železniční stanice v Teplicích and Bečvou, pokud jedete autem, pak je výchozím bodem parkoviště u této železniční stanice.

Odtud pak stoupáte do kopce, upraveným lesním terénem, podél kterého je zábradlí. Po cestě k propasti se tedy neztratíte. Po necelých 10 minutách klidné chůze se dostanete k vyhlídce nad propastí, můžete zde také projít okolo propasti a prohlédnout si ji tak ze všech stran. Dolů se dostanete stejnou cestou a jelikož je samotná propast výletem přibližně na půl hodiny, pokud se chcete jako běžný turista pouze pokochat pohledem do ní, pak se nabízí prohlídka nedalekých lázní.

Lázně Teplice nad Bečvou najdete naproti nádraží, směrem doprava, je zde možnost procházky v příjemném prostředí, okolo lázeňských budov a pramenů, kde můžete ochutnat zdejší minerální vodu, která má mít vysoký obsah oxidu uhličitého a je základním léčivým prostředkem těchto lázní. Při návštěvě nezapomeňte ochutnat také výborné lázeňské oplatky, nebo trubičky.
Jeskyně, kameny

Další zajímavou zastávkou v okolí jsou Zbrašovské aragonitové jeskyně. Tyto jeskyně jsou unikátní především tím, že vznikly působením, atmosférických a teplých minerálních vod. S teplotou 14 stupňů Celsia se jedná také o nejteplejší jeskyně v České republice.

Okolí Hranic a Teplic and Bečvou je plné přírodních krás a zajímavostí, můžete zde strávit příjemný den, a to nejen návštěvou těchto míst, ale také například příjemnou procházkou okolo řeky, nebo centrem města Hranice, které také stojí za návštěvu.