Umělý kámen dokonce předčí i ten přírodní

Znáte umělý kámen TechniStone? Je dost možné, že o něm slyšíte úplně poprvé. Vlastně se tomu ani nelze divit, na umělý kámen narazí většinou až ti, kteří se zajímají o rekonstrukci své kuchyně a hledají ty nejlepší materiály, které by využili k jejímu vybavení.
Od nepaměti platí, že když chcete to nejlepší, tak byste měli sáhnout po masivním dřevě a kameni. Ty proto hrají prim v drahých a luxusních interiérech, protože materiály, jaké bývaly dříve běžnou samozřejmostí, si dnes mohou dovolit jen zámožní lidé.

čtyři kameny s nápisy

Ať tak či onak, sázka na přírodní materiály v interiéru se jistě vyplatí. Proto, že vypadají krásně. Proto, že mnoho vydrží. Proto, že se z nich do ovzduší neuvolňují žádné škodliviny a harmonizují prostor, ve kterém se nacházejí. Prostě jsou nejlepší.

Tak proč umělý kámen?
Zkrátka existují výjimky, kde ani příroda nestačí. To platí například pro pracovní desku kuchyňské linky. To je snad ta nejvíce namáhaná součást každé kuchyně. A právě proto se vyplatí vsadit na kvalitu a vysokou odolnost. Tu vám i v tomto případě kámen jednoznačně nabízí, ve srovnání s laminem i masivním dřevem vyhrává na celé čáře. Ovšem když jej srovnáte s technickým kamenem, tak ten umělý je prostě ještě o něco lepší.

bílo-oranžová kuchyně

Vítězí třeba v porovnání tepelné odolnosti. Přírodnímu kameni prudké střídání teplot nesvědčí – když na něj omylem odložíte rozpálený pekáč, může puknout – a velká škoda je na světě. To se vám s umělým kamenem nestane. Umělý kámen navíc netrpí pórovitostí – proto nepřejímá cizí pachy, ani barvy. I když jej polijete octem anebo nějakou barvící šťávou, nepůjde to posléze poznat, nic na něm neulpí. Z toho je jasně patrné, že i údržba takového materiálu je snadná.
Navíc, pokud jde o vzhled, tak ten je v obou případech prvotřídní, u umělého kamene můžete volit z více barevných provedení podle vašich představ.