Upíří sestry

Jeto film pro děti, tak trochu fantastický, no kdo viděl v dnešní doběnějakého upíra, tak trochu komedie. Docela jsem se chvílemi izasmála, a to je co říci, když sleduji filmy pro 10-12leté děti.
 psychický upír
Prvnídíl začíná tím, že sestry Silvania a Dakária Tepešové se stěhují sesvojí matkou Elvírou a otcem Mihaiem z Rumunska do Německa, abyzačaly chodit do normální školy a žily jako ostatní děti v jejichvěku. Silva i Daka jsou poloviční upírky. Jejich matka je člověk a
jejich otec zase upír. Vzdal se nesmrtelnosti a částečné síly, abymohl na slunce a mohl žít jako normální člověk. Daka si z Rumunskadoveze pijavici jménem Karl Heinz. Je to nádherně odporná ostnatáhousenka. Daka je tmavovlasá, oblečením připomínající návštěvnici
rockového koncertu, Silva je zase zrzavé vlasy a nosí romantickéšaty. Jejich soused Kirk je lovec upírů, s ním se vážně budete bavitcelý film. Holky začnou chodit do školy, kde se seznamují sespolužáky, najdou si kamarádku, Silva dokonce chlapce. Díky kouzlu siprohodily přání, ale přátelé jim pomohou vrátit vše tak, jak má být.
 mladá upírka
Druhýdíl začíná koncem školního roku. Daka, Silva, její přítel Jacob,Helena a Ludo se domluví, že pojedou stanovat k jezeru. Ale ten den,kdy jim skončí škola se Darakia dozví, že její oblíbená skupinaKrypton Krax se zpěvákem Murdem. Daka a Murdo se seznámí a očividněto mezi nimi jistkří. Mihai a Elvíra si prochází také složitýmobdobím, protože Mihai žárlí na svoji manželku, jelikož Jacobův otecchce pronajmout Elvíře ateliér. Mihai ale neví, že je ženatý skrásnou umělkyní a nic na jeho ženu nezkouší. Že se snaží být k ní
akorát milý. Kirk se díky své šikovnosti dostane do nemocnice, kdepotká okouzlující zdravotní sestřičku Uršulu, bohužel netuší, že jeto upírka. Murdo pozve Dakarii na turné s jeho skupinou, ta to přijmena úkor svých přátel a své sestry. Ale manažer skupiny Xantor chtělpřed 14 lety, aby Elvíra byla po 1000 let jeho upíří služebnou. Mihaimu to ale překazil, a proto se snaží pomstít na její dceři. Ale díkypřátelům, sestře, Murdovi, a především sousedovi Kirkovi se nakonecpodaří Daku zachránit.
 
Třetídíl začíná tím, že sestry sedí v obýváku a prohlíží si foto album. Vtu chvíli přiletí netopýr, kterého ovládá vládkyně černého zámku vTransilvánii, Antanásie. Vejde jejich matka s bratříčkem Franzem,který zanedlouho oslaví 2 roky. Ale problém je v tom, že Antanasiechce Franze unést, posadit ho na trůn černého zámku a položit mu nahlavu korunu zapomnění. Díky kouzlu unese Franze a Daka, která jenaštvaná na Silvu, že dala Antanasii Franze, letí za nimi. Silva asoused Kirk mají v plánu letět za nimi, bohužel díky Kirkovi, kterýnedokáže udržet jazyk za zuby, musí cestovat autobusem. Díky Murdovi,Kirkovi a oběma sestrám se podaří Franze dostat zpět a vše urovnat.
 
 
Pokudmáte děti a chcete s nimi trávit čas, třeba i u televize, takdoporučuji všechny 3 díly, pro děti to bude zajímavé, pro Vás kzasmání.