Vlastnosti zip sáčků oceníte (nejen) v kuchyni

Chrání proti prachu – všudypřítomný prach nebude pronikat dovnitř poté, co uzavírací zip důkladně zaklapnete. Oceníte to jak u trvanlivých potravin, jako je mouka, strouhanka nebo ořechy, ale i u sezonního oblečení uloženého ve skříni.

Dobře odolávají mrazu – nerozkládají se a nepraskají ani při teplotách pod nulou, takže se hodí do mrazicího boxu, kde setrvají v neporušeném stavu řadu měsíců, a pokud by to dovolily i skladované potraviny, tak i řadu let.

jahody do mrazáku

Nepropouští tekutiny – čerstvé ovoce, jako jsou jahody, meruňky, broskve a další měkké druhy, které pouští šťávu, jsou uvnitř plastového pytlíku se zipem v bezpečí a co víc, zabezpečené před únikem tekutiny je i blízké okolí. Tímto způsobem můžete připravit i grilovací nálev (marinádu) nebo sypkou či tekutou směs koření do polévek a omáček.

Žádný zápach – milovníci romadúru a podobných sýrových chuťovek by je měli s ohledem na své okolí ukládat někam, kde se o nich díky intenzivnímu zápachu nikdo nedozví. A polyetylenový zip sáček je pro takový případ naprosto ideální.

tři druhy luštěnin

Je omyvatelný – materiál pro výrobu zip sáčků se prakticky shoduje s plastovými dózami, které jsou určeny pro skladování potravin, jediný rozdíl je v tloušťce polyetylenu. Zatímco sáček se při omývání prohýbá, dóza drží svůj tvar, ale omývat můžete obojí. Máte tak k dispozici výrobek pro více použití a v případě uzavíratelných sáčků navíc doslova za pár korun.

Pojme cokoliv – v současné době se igelitové pytle s uzavíracím jezdcem objevují na tolika místech, že by je bylo obtížné spočítat. Polyetylen je ideální balicí materiál i pro velmi objemné a těžké materiály, jako jsou pojiva, lepidla, barvy a tmely. Běžně se s ním setkáte u steliva pro zvířata (hobliny, bentonit, papírové granule), krmných směsí, zahradních substrátů a dalších surovin, jejichž hmotnost přesahuje i dvacet kilogramů.