Vraťte se do dětství a pojďte si zase hrát

Není to zrovna známý koníček, ale když s ním přijdete do styku, zjistíte, že vás nepustí. Řeč je o RC autech.

formule RC
Co je to RC auto?

RC (Radio Control) auta, v češtině rádiem ovladatelný, jsou modely, jejichž funkce, výkon a samotné provedení vás dostanou do kolen. Jedná se o různé modely aut, kdy máte možnost vybrat si z různých velikostí (v poměrech s opravdovým autem, značeno např.: 1:10, 1:12 atd.) RC auto je řízeno vysílačkou a dosah bývá zpravidla cca 300 metrů, záleží na konkrétním modelu a typu vysílačky. Tato auta dokážou jet neuvěřitelnou rychlostí, zpravidla to bývá od 50 km/h až do 120 km/h, opět záleží na konkrétním modelu. Pokud si k tomu všemu autíčko doma vylepšíte, může jet až 200 km/h, což už je skoro neovladatelné. Jsou tři typy pohonu:
1.       Elektrický
2.       Benzínový
3.       Nitro
horská cesta
Auto na elektrický pohon využívá baterky, které jsou dostupné jak v kamenných obchodech, tak internetových prodejnách či bazarech. Baterky jsou opravdu výkonné. Z toho také vyplývá, že je celkově výhodnější pořídit si autíčko na elektrický pohon.
Naopak auto na benzín udělá hodně hluku. Také je výkonné, avšak tyto typy aut bývají dražší a manipulace s nimi je složitější, jelikož často mívají kovovou konstrukci. Samotný model pak může dosahovat i více jak 10 kg.
Z mé osobní zkušenosti bych více preferovala auto na elektrický pohon. Baterky totiž vydrží roky a jejich výkon je enormní. Při koupi vašeho prvního autíčka je to rozhodně nejlepší volba.

RC auto
Zajeďte si závody

Pokud vám v koupi brání finance nebo si nejste jisti, zda by vás tento koníček nadále bavil, přesto byste si to rádi zkusili, neváhejte a doražte na nějaký ze závodů! Dráhy jak na venkovní, tak vnitřní ježdění najdete všude po celé České republice. Obvykle se zde autíčka za symbolický poplatek dají zapůjčit.