Zakončete výpravu po Vltavě až v Českých Budějovicích

Splouvání Vltavy se stalo obrovským hitem, který si nenechají ujít i někteří zahraniční návštěvníci. Jde zejména o úsek mezi Vyšším Brodem a Českými Budějovicemi, kde se nachází většina splavných jezů sportovními propustmi, což vodákům poskytuje nebývalý komfort.

Plavba po Vltavě je nesmírně atraktivní, střídají se tu hluboké jehličnaté lesy s otevřenými palouky a máte tu možnost navštívit i některé velmi zajímavé historické památky, např. kláštery Vyšší Brod a Zlatá Koruna, zříceninu hradu Dívčí Kámen, hrad Rožmberk nad Vltavou a zámek v Českém Krumlově.

Sokolský ostrov v Českých Budějovicích

Pro vodáky je zde k dispozici několik vodáckých kempů, většinou dobře vybavených, avšak v hlavní sezóně mnohdy přelidněných a s omezeným komfortem. Ne vždy je pak pobyt v okolí Vltavy tím, co by naplňovalo vaše vnitřní představy o báječné dovolené.

Dokonalý relax na závěr

Vodáci při svém putování přichází do přímého kontaktu s okolní přírodou a nemají tolik možností dodržovat hygienické návyky tak, jako lidé ubytovaní v hotelu v přímořském letovisku. Zatímco si po koupeli v moři můžete odskočit do hotelového apartmá na očistnou sprchu a dopřát si ji třeba čtyřikrát za den, vodáci si mohou dopřát leda tak koupel v řece, a to pouze za příznivého počasí, případně sprchu v některém z kempů, pokud je to vůbec možné.

hrad Rožmberk nad Vltavou

A tak se stává, že po týdnu plavbě po Vltavě uvítáte povlečenou a ustlanou postel, ticho a klid a samozřejmě čistou a voňavou splachovací toaletu se sprchovým koutem v rámci levného ubytování v Českých Budějovicích a okolí.

V pronajatém penzionu v Českých Budějovicích pak můžete výpravu po Vltavě hodnotit, užívat si tu maximálního pohodlí a v případě touhy zajít do některé z místních restaurací, kaváren, cukráren či čajoven, prohlédnout si náměstí Přemysla Otakara II. a celé město z ptačí perspektivy z ochozu Černé věže.