Známe celkem tři kategorie bazénových vysavačů

Bazénový vysavač Chlorito.cz je jedna z pomůcek, bez jejichž asistence nebude možné udržet vodu v bazénu v potřebné kvalitě. Část nečistot se totiž vždy usadí na dně a nikdy se nepodaří docílit toho, aby se všechny rozptýlené drobné částice zachytily ve filtrační nádobě. Přece jen tu stále promlouvá svým silným vlivem gravitace a musíme s ní počítat.

voda v nádrži

Při volbě vhodného typu vysavače máte na vybranou ze tří základních variant z hlediska obsluhy. Podle toho se také tyto výrobky dělí do kategorií, a s nimi se pak setkáte v obchodní síti. První kategorie zahrnuje automatické systémy neboli robotické vysavače, zcela samostatné stroje, které pracují bez doteku lidské ruky. Mají svůj vlastní filtrační okruh, svůj vlastní pohon a počítačový systém, který přesně monitoruje pohyb vysavače po dně nádrže tak, aby se nestalo, že některou část dna mine a jinou navštíví několikrát po sobě. Tím máte záruku v perfektním úklidu dna, což se může hodit např. v noci, kdy vysavač pracuje a připravuje nádrž k ranní koupeli.

čistá voda v bazénu

Do druhé kategorie patří poloautomaty, s vlastním pohonem, ale závislé na stávající bazénové filtraci, kam se připojují pomocí flexibilní hadice. Nevýhodou je to, že jejich pohyb je náhodný, takže může dojít k tomu, že nebude dno vyčištěné všude. Jsou ovšem podstatně levnější, než robotické vysavače.

Poslední typy vysavačů jsou vlastně jen nástavce na teleskopické tyče, s nimiž vykonává pohyb lidská obsluha podobně, jako u vysavačů koberců. Tím pádem si dokážete představit, jak to probíhá, a jaká plus a mínus to má. Nevýhodou je pochopitelně strávený čas, který můžete využít i jinak, ovšem zamyslete se nad tím, zda tento poměrně účinný tělesný pohyb nebude pro vás spíše výhodou. Jde o to, že ručním vysáváním jednak máte perfektní přehled o odstraněných nečistotách, a pak posílíte svalstvo paží, zad a břicha a zároveň si zlepšíte náladu uvolněnými endorfiny z fyzické námahy.